"Miejsce wybrane" - taki tytuł nosi wystawa fotografii otwarta 21 sierpnia 2005 r. w Kresowym Domu Sztuki w Dubiecku.

Jej autorką jest Grażyna Niezgoda, która Ziemię Dubiecką fotografuje od ponad 10 lat spotykając się z grupą artystów na Międzynarodowych Konfrontacjach Plastycznych w Słonnem. Zdjęcia prezentowane na wystawie ukazują nie tylko piękno i czar naszego regionu, ale zdradzają też smak i wrażliwość autorki na to piękno. Ona sama nie ukrywa emocji i uczuć łączących ją z tą okolicą twierdząc, że Ziemia Dubiecka to jedno z piękniejszych miejsc na świecie. "Chcę pokazać miejsce, które wybrałam, i w którym od lat pracuję. Miejsce, które jest mi emocjonalnie nieobojętne" - mówi artystka.

Grażyna Niezgoda urodziła się w Jaworze na Dolnym Śląsku, żyje i pracuje w Przemyślu. Dyplom obroniła na Uniwersytecie Wrocławskim. Jest członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików, antykwariuszem, biegłym rzeczoznawcą sztuki dawnej i współczesnej. Prowadzi w Przemyślu salon z antykami. Ma na swoim koncie 14 wystaw indywidualnych oraz udział w wystawach zbiorowych i plenerach, interdyscyplinarnych i fotograficznych w Polsce i za granicą. Tematy podejmowane przez autorkę układają się w cykle o otwartych formułach, pejzaż, martwa natura, struktury, portrety przyjaciół i te stanowiące zaczątek rozłożonego na lata projektu portretowania polskich artystów i naukowców.

Otwarcie wystawy było miłym spotkaniem licznie zgromadzonych mieszkańców tej ziemi, artystów, przyjaciół autorki, którzy nie kryli zachwytu nad prezentowanymi fotografiami i miejscem, w którym zostały pokazane.

Wystawa Grażyny Niezgody to inauguracja cyklu wystaw artystów związanych z Międzynarodowymi Konfrontacjami Plastycznymi "Słonne". http://www.niezgoda.pl/main.php?s=wydarzenia&co=dubiecko2005

 

{gallery}niezgoda{/gallery}