W dniu 4 września 2010 r. w Kresowym Domu Sztuki otwarto wystawę malarstwa Antoniego Fałata.
Prace pochodzą ze zbiorów Galerii Sztuki Współczesnej w Przemyślu.
Wystawa towarzyszy 30. Międzynarodowemu Spotkaniu Artystów – Słonne 2010.

Antoni Fałat studia artystyczne ukończył na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie uzyskując w 1969 roku dyplom z wyróżnieniem w pracowni prof. Aleksandra Kobzdeja. W1992 roku założył Europejską Akademię Sztuk w Warszawie, której jest rektorem. Swoje prace prezentował na licznych wystawach zbiorowych i indywidualnych m.in., w CBWA „Zachęta” w Warszawie, BWA w Białymstoku, Lublinie, Olsztynie, Płocku, Przemyślu, na Zamku Lubelskim oraz poza granicami kraju m.in. w Paryżu, Dusseldorfie, Utrechcie, Hamburgu, Sapporo, Fribourgu, Werden.

Pośród wielu nagród artystycznych wymienić należy złoty medal w dziedzinie malarstwa na III Festiwalu Sztuk Plastycznych w 1970 roku i wyróżnienie w 1974 roku na V Festiwalu Sztuk Pięknych w Warszawie w CBWA „Zachęta” oraz złoty medal w 1991 roku na Ogólnopolskiej Wystawie Malarstwa „Bielska Jesień”.

Prace znajdują się w kolekcjach Muzeum Narodowego w Warszawie, Krakowie i Gdańsku, CBWA „Zachęta” w Warszawie, Muzeum Sztuk Pięknych im. Puszkina w Moskwie oraz Muzeum Sztuk Pięknych w Gandawie.

W latach 1992-1996 był członkiem Rady Kultury przy Prezydencie RP. W roku 1997 otrzymał Medal Komisji Edukacji Narodowej za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania. W1998 rok uzyskał kwalifikację I stopnia na ASP w Warszawie w zakresie malarstwa. W 2001 roku otrzymał Krzyż Odrodzenia Polski od Prezydenta RP. W 2001 raku uzyskał kwalifikację II stopnia na ASP w Łodzi w zakresie malarstwa, W czerwcu 2001 roku otrzymał od Marszałka Sejmu RP Dyplom Uznania za odwagę tworzenia wyższej edukacji niepaństwowej w III Rzeczypospolitej. W latach 1986 – 2005 był uczestnikiem Międzynarodowych Konfrontacji Plastycznych w miejscowości Słonne organizowanych przez Galerię Sztuki Współczesnej w Przemyślu.

Wystawa będzie czynna do 30.09.2010 r.

Antoni Fałat